Autojar

Cennik

Zapisz się

Kategoria B

Kategoria B+
(automat)

Kategoria B1
(od 16 lat)

Kategoria A,A1

Kategoria B+ (VW POLO, AUDI A1)
Sprawdź krok po kroku jak się zapisać

Zajęcia praktyczne prowadzimy na samochodzie  volkswagen polo 6 generacji (2019) i AUDI A1 (2020), tymi samymi samochodami możecie Państwo zdawać egzamin Państwowy !! Osoby, które posiadają prawo jazdy i do końca nie znają zasad poruszania się autem z automatyczną skrzynią biegów zapraszamy także na jazdy doszkalające.

Zalety odbywania szkolenia samochodem z automatyczną skrzynią biegów:

  • Bardzo wysoki komfort podróży. Kto zakosztował jazdy automatem, rzadko powraca do manualnej skrzyni biegów.
  • Auto ma tylko dwa pedały: hamulec i gaz, którymi operuje tylko prawą nogą. Lewa noga odpoczywa – nie ma sprzęgła.
  • Samochód nigdy nie zgaśnie na światłach, przy ruszaniu na wzniesieniu ani podczas gwałtownego hamowania. Nie trzeba wykonywać żadnych czynności przy zmianie biegu – możemy poświęcić więcej uwagi na to, co się dzieje wokół nas na drodze. Podjeżdżając do skrzyżowania tylko wciskamy pedał hamulca, a gdy się upewnimy o możliwości jazdy po prostu wciskamy pedał gazu – wszystkie inne czynności wykonają się same, a my opuszczamy skrzyżowanie bez stresu.
  • Całe 30 godzin szkolenia praktycznego jest poświęcone na jazdę, znacznie łatwiej nauczycie się Państwo jak ruszać z miejsca, nie będziecie musieli Państwo się uczyć zmieniać biegów na wyższe i niższe, czy hamować tak, żeby nie zadławić silnika. Egzamin można zdawać na tym samym samochodzie, na którym uczyło się jeździć (dodatkowa opłata). Podczas egzaminu nasze poczynania nie są rejestrowane kamerami, więc odpada stres z tym związany.

Prosimy pamiętać, że zdając egzamin państwowy z wykorzystaniem samochodu z automatyczną skrzynią biegów będziecie Państwo mogli poruszać się tylko samochodem z automatyczną skrzynią biegów, natomiast oczywiście będziecie Państwo posiadać te same uprawnienia do prowadzenia pojazdów jak na kat. B, również mogąc ciągnąć odpowiednie przyczepy.

 

a1a3