KURS PRAWA JAZDY

KATEGORII A2

do 35kW (47,5 KM)

wymagany wiek do rozpoczęcia kursu 17 lat i 9 miesięcy

 

Kurs praktyczny obejmuje 20h zajęć
Posiadając kat A1 10h zajęć.

Od 19.01.2013, aby zarejestrować się jako osoba ubiegająca się o prawo jazdy kat A2 należy posiadać tzw. Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Dokument wydawany jest w Urzędzie Dzielnicy/Gminy na podstawie badań lekarskich i jednej fotografii. Jeśli jesteś jeszcze niepełnoletni, do urzędu musisz udać się z jednym z rodziców/opiekunów prawnych.

Decydując się na kurs motocyklowy, w naszej firmie skracamy jego czas trwania do minimum. Ze względu na pewną sezonowość kursy motocyklowe jak i egzaminy praktyczne państwowe po okresie zimowym wznawiane są zwykle w drugiej połowie marca i trwają do końca października.

Badanie Lekarskie

Badania lekarskie możesz zrealizować w naszej firmie dwa razy w tygodniu.
Terminy badań podane są na naszej stronie

Przy zapisie otrzymasz od nas 60 dniowy dostęp do rzetelnych testów egzaminacyjnych. Przystąpisz do egzaminu państwowego z teorii.

Po zdanej teorii skontaktujesz się z nami ponownie i zapiszesz już na zajęcia praktyczne. Taki wariant kursu pomoże Ci najszybciej uzyskać motocyklowe prawo jazdy. Jeśli posiadasz kategorię A1 oczywiście nie musisz ponownie zdawać teorii państwowej w WORD.

Sezon motocyklowy w naszych warunkach klimatycznych nie trwa wbrew pozorom długo więc nie zajmujemy Twojego cennego czasu kolejnymi zajęciami z przepisów ruchu drogowego w sali wykładowej, wyznaczając terminy na zaliczenia egzaminów wewnętrznych itd. Wszystko zaliczysz sam i zdasz szybko egzamin państwowy z teorii. Z doświadczenia wiemy, że samodzielna nauka testów zajmie Ci kilkanaście godzin.

Motocyklowe zajęcia praktyczne prowadzimy na motocyklach takich jak na egzaminie w WORD Warszawa. W przypadku szkoleń w zakresie kategorii A2 zajęcia prowadzimy na motocyklu BMW G310R, YAMAHA MT07. Takie same motocykle będzie na egzaminie państwowym w WORD Warszawa.

Plac Manewrowy

Duży plac manewrowy (ponad 5000 m2) zapewni Ci idealne warunki do nauki wszystkich zadań egzaminacyjnych. Na zajęcia będziesz mógł także dojechać swoim samochodem i bez problemów w pobliżu zaparkować.

Zajęcia praktyczne prowadzimy na placu manewrowym przy ul. Hirszfelda (Imielin). Sprawdź lokalizację placu manewrowego:

 

 

Podczas zajęć w ruchu miejskim zapewniamy łączność radiową instruktor – kursant. Instruktor prowadząc zajęcia w ruchu miejskim jedzie samochodem asekuracyjnym obok motocyklisty – kursanta
odbywającego szkolenie. Jego zadaniem jest jednocześnie ochrona motocyklisty podczas szkolenia po mieście. W sytuacji upadku zabezpiecza miejsce zdarzenia – blokuje ruch innych pojazdów.
W szkoleniu imituje również warunki i realia zdawania egzaminu państwowego. Tak samo będzie na egzaminie państwowym. Nie stosujemy jazdy z instruktorem na tzw. siodełku. Takie prowadzenie
motocykla jak przypuszczasz jest inne niż prowadzisz motocykl sam.
Ze względu na sytuację związaną z COVID-19 nie udostępniamy kursantom kasków. Prosimy o zakup przez rozpoczęciem części praktycznej kursu. Podczas egzaminu państwowego praktycznego w
WORD także wymagany jest własny kask. Informacje dotyczące egzaminów zawarte są na stronie ośrodka egzaminacyjnego www.word.waw.pl

Krok po kroku

Badanie lekarskie

(dla naszych Klientów koszt 100 zł)
płatne gotówką podczas wizyty.

Urząd Dzielnicy lub Urząd Gminy

w zależności od meldunku w w/w urzędzie należy
przedstawić badania lekarskie, foto biometryczne,
xero dotychczasowego prawa jazdy,
wniosek o wydanie prawa jazdy.

PKK uzyskane w urzędzie

PKK uzyskane w urzędzie należy wykorzystać do zapisu
na egzamin teoretyczny państwowy:
a) zapis bezpośredni w WORD ul. Odlewnicza 8
b) zapis za pośrednictwem strony www.info-car.pl

Po zdaniu egzaminu

Po zdaniu egzaminu państwowego teoretycznego
planujemy Państwu zajęcia praktyczne (20 h),
które powinny być poprzedzone
zajęciami z pomocy przedmedycznej
organizowanymi w naszej firmie.